Dobrý podvečer, je pondělí 19.11.2018, 19:36.
Dnes má svátek: Alžběta

 

Kalendář akcí

říjen 2018 Listopad 2018 Prosinec 2018
po út st čt so ne
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

» Hledání v akcích

Momentálně nejsou plánované žádné události.

» Zobrazit celý kalendář

Anketa

 

Jak se Vám líbí nová webová prezentace?

Počítadlo přístupů

Celkem 133489 návštěv 

Zřizovatel Kraj Vysočina

Logo_skolni_notes

Zřizovatel Kraj Vysočina

Škola spolupracuje

Město Velké Meziříčí

Město Velké Meziříčí

Kraj Vysočina

Stránky byly vytvořeny díky dotaci v rámci realizace Standardu ICT vybavení organizací zřizovaných krajem Vysočina

Fond Vysočiny

Vítejte na našich stránkách!

Pozor, otevřeno v novém okně.PDFTiskEmail

 

Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí patří k nejstarším školám speciálně pedagogického zaměření v Kraji Vysočina. Poskytujeme vzdělání žákům s různým stupněm mentálního postižení, kombinovanými vadami a nově vzděláváme i žáky s lékařskou diagnózou autismus.

Plně respektujeme fyzické a psychické možnosti a předpoklady dětí. Umožňujeme jim, aby si ve vhodně upravených podmínkách a při odborné speciálně pedagogické péči osvojily základní vědomosti, dovednosti a návyky potřebné k orientaci v okolním světě, k dosažení maximální možné míry samostatnosti a nezávislosti na péči druhých osob a k zapojení do společenského života.

Další informace o škole

Výuka žáků probíhá na dvou pracovištích školy. První je ve Velkém Meziříčí na Poštovní ulici, kam se škola přestěhovala v roce 2008. Přestěhováním žáci  i pracovníci získali nové kvalitní zázemí pro svoji práci včetně nového vybavení např. klimatizované učebny informatiky, školní dílny a kuchyně a poslední získanou pomůckou je interaktivní tabule. Zkvalitnilo a rozšířilo se i zázemí pro pracovníky školy.

dscn0017

Druhé pracoviště školy je zřízeno v areálu ÚSP Křižanov a slouží primárně pro výuku jejich klientů. Od roku 2000 se žáci vzdělávají v novém objektu, který vznikl nástavbou nového stravovacího areálu. Vybavení školy je přizpůsobeno pro potřeby všech věkových skupin vzdělávaných žáků.

budova_koly_-_pracovit_kianov