Dobré ráno, je pátek 20.7.2018, 5:09.
Dnes má svátek: Ilja

červen 2018 červenec 2018 Srpen 2018

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ

Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí se již tradičně stala pořadatelem 49. ročníku okresního a krajského kola atletického čtyřboje žáků základních škol praktických a speciálních. Soutěžilo se v běhu na 60 metrů, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a jako poslední disciplínu dívky absolvovaly běh na 800 metrů, chlapci běželi 1500 metrů. Závody proběhly pod záštitou Ing. Jany Fialové, radní pro oblast školství Kraje Vysočina, který poskytl finanční podporu a je také zřizovatelem naší školy.

Okresní kolo proběhlo dne 14. května ve sportovním areálu u 3. základní školy a vedle našich žáků se jich zúčastnili sportovci z Velké Bíteše, Žďáru nad Sázavou, Nového Města na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem. Za pěkného počasí závodníci dosahovali velmi dobrých výsledků, šest nejlepších (tři chlapci a tři dívky) postoupilo do krajského kola. Pro naši školu skončily závody velkým úspěchem, do krajského kola postoupili z prvního a druhého místa naši žáci David Novotný a Petr Němeček. Jako třetí postoupil Jan Horváth z Nového Města na Moravě. Kategorii dívek vyhrála naše Marcela Procházková, do krajského kola ji doprovodila Sofie Bugošová z Bystřice nad Pernštejnem a Miroslava Slámová z Nového Města na Moravě.

Krajské kolo, které bylo nominací národního finále, se uskutečnilo 21. května ve stejném sportovním areálu. Přijeli nejlepší sportovci okresů Jihlava, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov a Humpolec. Počasí nám již tolik nepřálo, přesto byly výsledky opět vynikající. Slavnostního zahájení se ujal pan Komínek, místostarosta města Velkého Meziříčí, který také omluvil pracovně zaneprázdněnou paní radní Kraje Vysočina Ing. Fialovou. Dalšími hosty byl vedoucí odboru školství města Velké Meziříčí pan Ing. Stupka a ředitelé základních škol. Vítězi krajského kola atletického čtyřboje a postupujícími do celostátního finále se za chlapce stali: jako první Alexandr Lacko z Telče, druhý Jakub Eliáš z Humpolce a z třetího místa náš David Novotný. Za dívky bude náš kraj reprezentovat Dominika Večeřová z Moravských Budějovic, Štěpánka Kopřivová z Pelhřimova a Sára Nyisztorová z Telče. Věříme, že naši zástupci budou úspěšně reprezentovat Kraj Vysočina na národním finále, které proběhne ve dnech 10. - 12. června 2015 v Ústí nad Orlicí.

Poděkování za úspěšně zvládnutou organizaci závodů patří všem pracovníkům a žákům naší školy a také vedení a zaměstnancům Domu dětí a mládeže ve Velkém Meziříčí. Dále děkujeme za podporu města Velkého Meziříčí a Technických služeb a také sponzorům, kteří poskytli ceny pro soutěžící.

Výsledky A4B okres 2015

Výsledky A4B kraj 2015