Dobré odpoledne, je pondělí 19.2.2018, 17:10.
Dnes má svátek: Patrik

Atletický čyřboj

nstup

Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí se již tradičně stala pořadatelem jubilejního 50. ročníku okresního a krajského kola Atletického čtyřboje žáků se speciálními vzdělávacími potřebami ze základních škol. Soutěžilo se v běhu na 60 metrů, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem a jako poslední disciplínu dívky absolvovaly běh na 800 metrů, chlapci běželi 1500 metrů. Závody proběhly pod záštitou Ing. Jany Fialové, radní pro oblast školství Kraje Vysočina, který poskytl finanční podporu a je také zřizovatelem naší školy.

Okresní kolo proběhlo dne 18. května ve sportovním areálu u 3. základní školy a vedle našich žáků se jich zúčastnili sportovci z Velké Bíteše, Nového Města na Moravě a Bystřice nad Pernštejnem. Za pěkného počasí závodníci dosahovali velmi dobrých výsledků, šest nejlepších (tři chlapci a tři dívky) postoupilo do krajského kola. Pro naši školu skončily závody velkým úspěchem, do krajského kola postoupil z prvního místa náš žák David Novotný. Druhý byl Zdeněk Hicl z Velké Bíteše a jako třetí postoupil Jan Horváth z Nového Města na Moravě. Kategorii dívek vyhrála naše Marcela Procházková, do krajského kola ji doprovodila Sofie Bugošová z Bystřice nad Pernštejnem a Miroslava Slámová z Nového Města na Moravě.

Krajské kolo, které bylo nominací národního finále, se uskutečnilo 25. května ve stejném sportovním areálu. Přijeli nejlepší sportovci okresů Jihlava, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Pelhřimov a Humpolec. Počasí nám již tolik nepřálo, přesto byly výsledky opět vynikající. Slavnostního zahájení se ujal pan Komínek, místostarosta města Velkého Meziříčí, který také omluvil pracovně zaneprázdněnou paní radní Kraje Vysočina Ing. Fialovou. Dalšími hosty byl vedoucí odboru školství města Velké Meziříčí pan Ing. Stupka, ředitelé základních škol a ředitelka střediska volného času DÓZA Ing. Alena Vidláková. Vítězi krajského kola atletického čtyřboje a postupujícími do celostátního finále se za chlapce stali: jako první Alexandr Lacko z Telče, druhý David Novotný z Velkého Meziříčí a z třetího místa Milan Gábor Kamenice nad Lipou. Za dívky bude náš kraj reprezentovat: Kristýna Knotková z Třebíče, Angelika Gáborová z Jihlavy a Lucie Dreveňáková z Jihlavy. Věříme, že naši zástupci budou úspěšně reprezentovat Kraj Vysočina na národním finále, které proběhne ve dnech 15. – 17. června 2016 v Kladně a podaří se jim nejméně obhájit loňský historický úspěch a to celkové třetí místo ze čtrnácti krajů České republiky.

Poděkování za úspěšně zvládnutou organizaci závodů patří všem pracovníkům a žákům naší školy a také vedení a zaměstnancům Střediska volného času DÓZA ve Velkém Meziříčí. Dále děkujeme za podporu města Velkého Meziříčí a Technických služeb a také sponzorům, kteří poskytli ceny pro soutěžící.

60_m_d_okres 60_m_divky

60_m_chlapci 60_m_ch