Dobré poledne, je úterý 20.2.2018, 12:15.
Dnes má svátek: Oldřich

Jsem Laskavec

Žáci a učitelé Základní školy a Praktické školy Velké Meziříčí se zapojili do prvního ročníku celostátního happeningu #jsemlaskavec.

Tuto akci zorganizovala Nadace Karla Janečka s cílem, aby si děti mohly vyzkoušet vykonat laskavý skutek v rámci Světového dne laskavosti. Byly nabídnuty různé aktivity, do kterých se mohly děti zapojit, např. úklid okolí školy, nabídka pomoci zvířecímu útulku a také možnost udělat radost lidem z Domova pro seniory. Právě tato oblast nás zaujala, protože s touto organizací jsme již dříve navázali spolupráci. Žáci si pod vedením svých učitelů připravili pásmo básní a písniček, které 13. listopadu předvedli obyvatelům Domova pro seniory ve Velkém Meziříčí. Na závěr vystoupení děti předaly divákům drobné dárky s tématikou blížících se vánočních svátků. Stejné dárky také předaly i dalším seniorům, kteří se nemohli pro svůj zdravotní stav zúčastnit vystoupení. Celý program byl velmi kladně hodnocen diváky, personálem i vedením Domova pro seniory.

Projektu se zúčastnilo 400 škol z celé České republiky a cíl, kterým bylo zviditelnění důležitosti tématu laskavosti v současném světě a tím inspirovat veřejnost, se nám snad podařilo splnit.