Dobré dopoledne, je pondělí 23.7.2018, 10:05.
Dnes má svátek: Libor

 

Kalendář akcí

červen 2018 červenec 2018 Srpen 2018
po út st čt so ne
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

» Hledání v akcích

Momentálně nejsou plánované žádné události.

» Zobrazit celý kalendář

Anketa

 

Jak se Vám líbí nová webová prezentace?

Počítadlo přístupů

Celkem 123484 návštěv 

Zřizovatel Kraj Vysočina

Logo_skolni_notes

Zřizovatel Kraj Vysočina

Škola spolupracuje

Město Velké Meziříčí

Město Velké Meziříčí

Kraj Vysočina

Stránky byly vytvořeny díky dotaci v rámci realizace Standardu ICT vybavení organizací zřizovaných krajem Vysočina

Fond Vysočiny

Z historie...

Pozor, otevřeno v novém okně.PDFTiskEmail

 

Škola byla založena výnosem zemské školní rady v Brně ze dne 23. srpna 1946.
Výuku zahájilo dne 2. září 1946 celkem 27 žáků ve dvou třídách. Tyto třídy byly umístěny v přízemí budovy obecné školy (ulice Komenského). Ve školním roce 1948/49 byla škola přemístěna do budovy reálného gymnázia, došlo také k přejmenování pomocné školy na školu zvláštní. Školní rok 1953/54 byl opět rokem stěhování - škola byla umístěna v budově osmileté střední školy na Sokolovské ulici. Od 24. srpna 1959 byla škola přestěhována opět do budovy na Komenského ulici (kde v roce 1946 začínala). Důležitým mezníkem v historii školy bylo přestěhování do vlastního objektu na Sokolovské ulici, které se uskutečnilo dne 6. února 1961 (dnes prodejna PP Profi). Budovu užívala i „družina mládeže ZDŠ“. Škola byla opět dvoutřídní, počet žáků se pohyboval okolo 25 dětí. Vzhledem k narůstajícímu počtu žáků přestávala budova vyhovovat potřebám školy (přestože došlo k přemístění školní družiny do nové budovy na Poštovní ulici).

V tomto období došlo ke zrušení části předškolních zařízení - jeslí a tím se uvolnila budova na Čechově ulici. Město Velké Meziříčí jako majitel této budovy souhlasilo s přestěhováním Zvláštní školy do těchto prostor. Byla provedena rozsáhlá rekonstrukce a v září roku 1993 škola zahajovala v nových prostorách. Změny ve společnosti a nová legislativa zaměřená na vzdělávání handicapovaných dětí byly příčinou toho, že i tato budova přestala vyhovovat potřebám speciálního školství. Společně se svými zřizovateli, nejprve se Školským úřadem, po jeho zrušení Okresním úřadem a od roku 2001 Krajem Vysočina jsme hledali vhodný objekt pro naši školu. V roce 2005 byla zahájena jednání mezi Městem Velké Meziříčí a Krajem Vysočina o možnosti využití části budovy na Poštovní ulici pro potřeby speciální školy. Výsledkem byla dohoda mezi těmito subjekty, která odstartovala úpravu prostor a následně v listopadu 2008 přemístění školy na nové působiště.

Naše škola má od roku 1994 také pracoviště při Ústavu sociální péče v Křižanově. Nejprve to byla jedna třída umístěná v budově zámku, od září roku 2000 škola sídlí v nových prostorách mimo obytnou část. Nové vzdělávací centrum nabízí ucelenou nabídku vzdělácích programů pro všechny kategorie žáků, včetně kurzů k získání základů vzdělání poskytovaného základní školou speciální pro klienty, kteří dříve v důsledku svého zařazení neprošli školní docházkou.