Dobrý podvečer, je pondělí 22.10.2018, 19:36.
Dnes má svátek: Sabina

Září 2018 říjen 2018 Listopad 2018

Pondělí 29. 10. 2018
Podzimní prázdniny

Úterý 30. 10. 2018
Podzimní prázdniny

Učební obor – učební dokumenty

Název: Praktická škola jednoletá
Kód: 78 - 62 – C/01

Vzdělávací program: Spektrum - školní vzdělávací program pro obor vzdělání praktická škola jednoletá (zpracovaný podle RVP PRŠ 1)

Výsledky vzdělávání:
Doplnění a rozšíření všeobecných základů vzdělání dosažených v průběhu docházky do základní školy praktické nebo speciální. Osvojení si znalosti a manuální dovednosti potřebné k výkonu konkrétních jednoduchých pracovních činností a získání perspektivní možnosti uplatnění se v různých profesních oblastech i životě.

Vstupní předpoklady:

• Žáci s těžkým zdravotním postižením, zejména s těžkým stupněm mentálního postižení, žákům s postižením více vadami a s diagnózou autismus, kteří získali ucelené vzdělání na úrovni základní školy speciální, případně základní školy praktické, ukončili povinnou školní docházku a ze zdravotních či jiných závažných důvodů se nemohou vzdělávat na jiném druhu a typu školy.
  • Praktická škola jednoletá je určena pro chlapce i dívky.

Délka vzdělávacího programu: 1 rok

Forma studia: Denní organizace výuky odpovídá schopnostem a možnostem žáků a respektuje jejich individuální zvláštnosti.

Způsob ukončení: Závěrečná zkouška.

Certifikát: Vysvědčení o závěrečné zkoušce.

Dosažený stupeň vzdělání: Střední vzdělání, příprava pro výkon jednoduchých činností v oblastech praktického života.

Očekávané výstupy:

• Osvojení si poznatků obsažených ve vzdělávacím programu.
  • Rozvoj komunikačních dovedností - ústních i písemných.
  • Plnění stanovených povinností, dodržování morálních zásad, orientace v mravních hodnotách a společenském chování.
  • Osvojení si zdravého životního stylu, podílení se na ochraně životního prostředí.
  • Seznámení s podstatou fungování demokratické a občanské společnosti.
  • Osvojení si základních pracovních dovedností, návyků, pracovních postupů potřebných v praktickém životě i budoucí profesi, znalost zásad bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a pravidel ochrany osob před následky mimořádných událostí.

Pracovní uplatnění: Pomocné práce ve zdravotnictví, v sociální péči a službách, v zemědělství a chráněných pracovištích.