Dobré odpoledne, je čtvrtek 26.4.2018, 17:21.
Dnes má svátek: Oto

Březen 2018 Duben 2018 Květen 2018

Vítejte na našich stránkách

Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí patří k nejstarším školám speciálně pedagogického zaměření v Kraji Vysočina. Poskytujeme vzdělání žákům s různým stupněm mentálního postižení, kombinovanými vadami a nově vzděláváme i žáky s lékařskou diagnózou autismus.

Plně respektujeme fyzické a psychické možnosti a předpoklady dětí. Umožňujeme jim, aby si ve vhodně upravených podmínkách a při odborné speciálně pedagogické péči osvojily základní vědomosti, dovednosti a návyky potřebné k orientaci v okolním světě, k dosažení maximální možné míry samostatnosti a nezávislosti na péči druhých osob a k zapojení do společenského života.

Více o škole

Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí
Poštovní 1663/3, 594 01 Velké Meziříčí
ukázat na mapě

Tel.: 566 522 828 | Mobil: 605 086 068
Fax: 561 207 040 | E-maill: info@zsspecialnivm.cz

Výsledky krajského kola recitační soutěže "Já a básnička"

V úterý 27. března 2018 v 9.00 hodin se setkali vybraní žáci základních škol pro děti se zdravotním handicapem Kraje Vysočina v doprovodu svých učitelů v Městské knihovně Velké Meziříčí. Konal se zde již druhý ročník krajského kola recitační soutěže „Já a básnička“. Celou akci pořádala Základní škola a Praktická škola Velké Meziříčí ve spolupráci s Městskou knihovnou Velké Meziříčí. Kromě žáků pořádající školy přijeli recitovat žáci ze škol v Moravských Budějovicích, Třebíči, Bystřici nad Pernštejnem a oproti loňskému ročníku nově ještě z Velké Bíteše, Nového Města na Moravě a Chotěboře.

Soutěžilo celkem 20 žáků rozdělených do třech kategorií. V první kategorii byli zařazeni žáci 1. – 3. ročníku, ve druhé žáci 4. – 6. ročníku a ve třetí žáci 7. – 9. ročníku. Výkony recitátorů posuzovala osmičlenná porota, kterou tvořili pedagogičtí pracovníci jednotlivých škol. Předsedkyní poroty byla ředitelka knihovny Mgr. Ivana Vaňková.

Všichni soutěžící podali vynikající výkony, a proto byla práce poroty nelehká. U jednotlivých účastníků byla hodnocena úroveň přednesu, paměť textu a náročnost obsahu. Po sečtení všech bodů se porota shodla na těchto vítězných jménech:

1. kategorie – Aneta Berková (Velká Bíteš)

2. kategorie – Ondřej Štoudek (Třebíč)

3. kategorie – Gabriela Šrámková (Velká Bíteš)

Každý z účastníků obdržel drobné upomínkové předměty, občerstvení a recitátoři, kteří se umístili na 1. – 3. místě v jednotlivých kategoriích byli navíc odměněni diplomem a věcnou cenou.

K velice příjemné atmosféře celé akce přispělo jednak krásné prostředí městské knihovny, dále pozitivní naladění všech účastníků a také slova předsedkyně poroty před samotným zahájením soutěže: „Přeji nám všem, abychom si to zde především užili.“

Poděkování patří všem soutěžícím, organizátorům a také sponzorům, kteří přispěli ke zdárnému průběhu soutěže.

dscn4632dscn4635dscn4640